Imprezy

Jarmark Michałowy 2021

Jarmark Michałowy Inaugurujący Dni Patrona Miasta Św. Michała Archanioła, odbędzie się dnia 11 września 2021 r. na Placu Wolności w Białej Podlaskiej.

W programie:

Kiermasz sztuki ludowej, rzemiosła artystycznego oraz rękodzieła. Bogata ofetra wytwórców tradycjnych produktów lokalnych i regionalnych – z kraju i zagranicy. Miejskie instytucje kultury zaprezentują ofertę wydawniczą i edukacyjną. Dla najmłodszych zabawy i animacje z niespodziankami.

Jarmarkowi towarzyszyć będzie taniec, muzyka i śpiew.

Na scenie zaprezentują się laureaci konkursów i festiwalu, m.in.
Oliwia Spychel, skrzypaczka – stypendystka Prezydenta Miasta Biała Podlaska, Zdzisław Marczuk, Zespół Pieśni i Tańca „Podlasiacy” oraz Kapela Ludowa „Podlasiacy” BCK.
W samo południe zapraszamy na Jubileuszowy Koncert ZPT „Biawena”.
A na zakończenie imprezy pokaz i zaproszenie do nauki kroku podstawowego – tango argentyńskie.

Na wydarzenie zapraszają:

Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk
Bialskie Centrum Kultury im. B. Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej
Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Białej Podlaskiej

 

Plakat Jarmark Michałowy 2021

Zapraszamy do wysłuchania AUDYCJI RADIOWEJ – 4 września, godz. 21.40-23.00

Bardzo dużo wydarzeń odbędzie się w Białej Podlaskiej we wrześniu. Dlatego zapraszamy, wyjątkowo w pierwszą sobotę miesiąca, do wysłuchania audycji, w której zaprezentujemy i zaprosimy do udziału w tych interesujących imprezach.

Gośćmi audycji będą:

Pani Gabriela Kuc-Stefaniuk – Rzecznik Urzędu Miasta Biała Podlaska, która dokona podsumowania miejskiej, wakacyjnej oferty kulturalnej oraz zaprosi do udziału w bardzo bogatym kalendarzu wydarzeń, które aktualnie odbywają się w Białej Podlaskiej, i tych które przed nami.

Pan dr Krzysztof Korwin-Piotrowski – dyrektor artystyczny III. Festiwalu im. B. Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej, który opowie o fantastycznych wydarzeniach i gwiazdach tegorocznej edycji.

Płk dypl. pil. Wiesław Sokołowski – Prezes Bialskopodlaskiego Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP, tuż przed otwarciem Izby Pamięci lotniczych tradycji Białej Podlaskiej.

Pani Renata Sobczak – Kierownik Galerii Podlaskiej BCK opowie o Parku Sztuki w Białej Podlaskiej.

W imieniu Organizatorów zaproszę Państwa także do udziału i opowiem o tegorocznym Jarmarku Michałowym w Białej Podlaskiej, inaugurującym Dni Patrona Miasta Świętego Michała Archanioła.

Do miłego usłyszenia!

 

Plakat audycji Na Scenie i Estradzie

Wakacje to doskonały czas na szczepienie

Wszystkie osoby, które dotychczas nie miały możliwości skorzystania z zaszczepienia, zapraszamy na kolejną akcję. Już w najbliższą niedzielę, tj. 29 sierpnia przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Białej Podlaskiej.
Szczegóły w załączonym plakacie.
 
plakat informacyjny, Prezydent Miasta Biała Podlaska zaprasza do mobilnego punktu szczepień przeciwko Covid-19, 29 sierpnia 2021 w godzinach od 9 do 14 przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 ul. Leszczynowa 16

Jarmark Michałowy w Białej Podlaskiej

Miło nam poinformować, iż tegoroczna edycja Jarmarku Michałowego w Białej Podlaskiej odbędzie się dn. 11 września br. (sobota) – tradycyjnie w ramach obchodów Dni Patrona Miasta Św. Michała Archanioła.
Serdecznie zapraszamy wystawców do zgłaszania udziału w święcie sztuki ludowej, rzemiosła artystycznego, rękodzieła oraz produktów wytwarzanych tradycyjnymi metodami.

Formularz Zgłoszeniowy

Regulamin Jarmarku

Plakat Jarmark Michałowy 2021

BIAŁA PODLASKA – II miejsce w rywalizacji o tytuł ROWEROWEJ STOLICY POLSKI 2021 r.

Miło nam poinformować, że Biała Podlaska obroniła pozycje z 2020 roku i także w tym roku została WICEMISTRZEM POLSKI, w rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski 2021.

Sukces Białej Podlaskiej jest tym większy, iż tegoroczna edycja konkursu zgromadziła zdecydowanie większą ilość uczestników. W zmaganiach wzięło udział – 53 rywalizujących miast z całego kraju. Pierwsze miejsce, podobnie jak w ubiegłym roku, zajęła – Nowa Sól, drugie miejsce – Biała Podlaska, natomiast na trzecim miejscu uplasowały się Puławy – GRATULUJEMY !

Mieszkańcy Białej Podlaskiej i osoby które „kręciły kilometry” na rzecz naszego miasta przejechały łączne blisko pół miliona kilometrów.

Niemały udział w tym sukcesie mieli także uczestnicy Rajdu Rowerowego szlakiem J.I.Kraszewskiego z Białej Podlaskiej do Romanowa. Dnia 26 czerwca br. ponad 120 uczestników włączyło się do rywalizacji, przemierzając w jedną stronę – 62 km, a w obie – nawet 124 km. Bezpieczny, rodzinny rajd na czele z Prezydentem Miasta i trzypokoleniową rodziną, dzięki wyposażeniu uczestników w odblaskowe koszulki oraz zabezpieczeniu przez pilotów i wozy techniczne, wsparł konkursową rywalizację. Możliwość zwiedzania ciekawych miejsc na trasie rajdu z finałem w Muzeum J.I.Kraszewskiego w Romanowie, ciepła strawa, nagrodzenie przez Prezydenta Miasta najstarszego i najmłodszych uczestników oraz wyjątkowo dobra pogoda sprawiły, że „rajdowiczom” dopisywały humory, a wszyscy szczęśliwie ukończyli całodzienną wyprawę.

Bardzo dziękujemy naszym przyjaciołom, partnerom oraz sponsorom Rajdu. Szczególnie serdecznie Prezydentowi Miasta Biała Podlaska – Panu Michałowi Litwiniukowi, Spółkom Miejskim: MZK, PEC, firmom: Toyota Biała Podlaska, Auto Podlasie Siedlce, Biuro Podróży PAULINA w Białej Podlaskiej, Restauracja ROZMARYN w Białej Podlaskiej oraz Panom Piotr Dragan – Wójt Gminy Wisznice, Krzysztof Bruczuk – Dyrektor Muzeum J. I. Kraszewskiego w Romanowie, ks. Robert Grzelak – proboszcz Parafii pw. Matki Boskiej Różańcowej w Ortelu Królewskim – za współpracę, wsparcie oraz życzliwość.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom rajdu, szczególnie z TKKT Biała Podlaska oraz Parafii NNMP w Białej Podlaskiej.

 

POLSKI BON TURYSTYCZNY

Polska Organizacja Turystyczna Oddział zamiejscowy ds. obsługi i promocji Polskiego Bonu Turystycznego rozpoczęła realizację projektu Certyfikat Dobrych Praktyk, którego celem jest pomoc w ponownym uruchomieniu i poprawa sytuacji sektora turystycznego oraz promocja obiektów noclegowych i organizatorów turystyki, którzy w trakcie realizacji Programu Polski Bon Turystyczny profesjonalnie prowadzą swoją działalność, świadczą usługi turystyczne na wysokim poziomie i dbają o bezpieczeństwo podróżnych. Do projektu zaproszeni są wszyscy przedsiębiorcy turystyczni oraz organizacje pożytku publicznego zarejestrowane w programie Polski Bon Turystyczny, które świadczą usługi hotelarskie lub są organizatorami imprez turystycznych i są zarejestrowane w programie Polski Bon Turystyczny.

Szczegółowe informacje na temat projektu znajdziecie Państwo na stronie: certyfikat.pot.gov.pl

Przedsiębiorcy znajdą tam:

  • formularz zgłoszeniowy
  • korzyści z przystąpienia do projektu
  • zbiór dobrych praktyk

Każdy z podmiotów, który zgłosi się do projektu oraz, który weźmie udział w obydwu planowanych w ramach projektu działaniach i będzie realizował program Polski Bon Turystyczny według wysokich standardów i norm bezpieczeństwa, otrzyma Certyfikat Dobrych Praktyk. Uczestnicy projektu zostaną dodatkowo wyróżnieni w publikacji Katalog Dobrych Praktyk, oznaczeni na mapie projektu podmiotów realizujących usługi z użyciem Polskiego Bonu Turystycznego oraz otrzymają prawo do korzystania z logo certyfikatu w celach promocyjnych i komunikacyjnych. Uzyskanie certyfikatu jest bezpłatne.

AUDYCJA RADIOWA – zapraszamy

W każdą trzecią sobotę miesiąca, na antenie Katolickiego Radia Podlasie rozmawiamy o ciekawych działaniach i wydarzeniach w Białej Podlaskiej.

Kolejna audycja już 20 marca, podczas której zaprosimy Państwa m.in. do rozpoczęcia zmagań o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Bądźcie z nami od godz 21.40.

Zapraszamy

Plakat audycji Na Scenie i Estradzie

BIAŁA PODLASKA na podium w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

Miło nam poinformować, że Biała Podlaska zajęła zaszczytne II miejsce w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, uzyskując 4210 pkt. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu, szczególnie serdecznie – uczestnikom Rajdu szlakiem J.I. Kraszewskiego z Białej Podlaskiej do Romanowa, którzy „kręcili kilometry dla Białej Podlaskiej”.

Relacja z rajdu rowerowego

Blisko 100 uczestników wzięło udział w 10 Rajdzie Rowerowym Szlakiem J.I.Kraszewskiego z Białej Podlaskiej do Romanowa. Oficjalnego otwarcia dokonał Prezydent Miasta Biała Podlaska Pan Michała Litwiniuka z udziałem Partnerów i Sponsorów Rajdu, po czym cykliści zaopatrzeni w zestawy startowe wyruszyli ulicami miasta, a następnie przejeżdżając i zwiedzając obiekty na szlaku, m.in. w Ortelu Królewskim i Wisznicach, szczęśliwie dojechali do Romanowa. Tu Prezydent Miasta nagrodził zarówno najmłodszego uczestnika Rajdu (11-latek), jak i najstarszego  (prawie 70 -latek). Po odpoczynku i zwiedzaniu Muzeum J.I. Kraszewskiego wyruszono w drogę powrotną rowerami lub (dla chętnych) autokarem. Centrum Informacji Turystycznej będąc koordynatorem Rajdu oraz Bialskie Centrum Kultury składa serdeczne podziękowania wszystkim Przyjaciołom, Partnerom i Sponsorom Rajdu, w szczególności – Prezydentowi Miasta Biała Podlaska – Michałowi Litwiniukowi, Naczelnikowi Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta – dr Stanisławowi Romanowskiemu, Spółkom Miejskim, WODKAN” i MZK, oraz firmom: Biuro Podróży „Paulina” w Białej Podlaskiej, Toyota Biała Podlaska, Vertal Biała Podlaska, Restauracja Rozmaryn w Białej Podlaskiej, TKKF sekcja rowerowa, ponadto Panom Piotrowi Draganowi – Wójtowi Gminy Wisznice, ks Robertowi Grzelakowi, Władysławowi Zaciurze  oraz Muzeum J.I.Kraszewskiego w Romanowie za współpracę, wsparcie oraz życzliwość.