Imprezy

POLSKI SYSTEM INFROMACJI TURYSTYCZNEJ W POLSCE SKOŃCZYŁ 60 LAT

Z tej okazji odbyła się ogólnopolska konferencja naukowo-branżowa w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Zainaugurowana została przez prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej – Rafała Szmytke, a podsumowanie stanowiła debata na temat przyszłości Informacji Turystycznej w Polsce.

W debacie obok prezesów Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Sopockiej i Tarnowskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, dyrektorów Centrum Informacji Turystycznej w Bydgoszczy i Koszalinie, uczestniczyła kierownik CIT w Białej Podlaskiej.

Miło nam także poinformować, że podczas Świątecznej Gali przyznano wyróżnienia 20 osobom w kraju szczególnie zasłużonych dla rozwoju PSIT w Polsce, wśród nich Kierownik CIT w Białej Podlaskiej – Małgorzata Rafał.

ZAPRASZAMY DO WYSŁUCHANIA AUDYCJI RADIOWEJ, dn. 24 lutego, godz. 21.40

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Prezydentem Miasta Biała Podlaska Michałem Litwiniukiem na antenie rozgłośni Katolickie Radio Podlasie. W audycji pt. „Na scenie i estradzie” Prezydent Miasta przybliży ofertę nowego sezonu kulturalnego wiosna/lato w mieście. Tematem spotkania będą także tegoroczne bialskie stypendia artystyczne przyznane młodym twórcom. Start, dn. 24 lutego, godz. 21.40.

Gośćmi audycji będą także:

  • Zuzanna Janik – znana wokalistka, stypendystka Prezydenta Miasta Biała Podlaska, która opowie o realizacji swojej wokalnej pasji.
  • dr Mateusz Rzewuski – dyrektor artystyczny 5. Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Białej Podlaskiej przybliży program oraz wyjątkowych wykonawców festiwalowych koncertów.
  • Zbigniew Kapela – dyrektor BCK opowie o propozycjach kulturalnych, które przygotowano z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru w Białej Podlaskiej.
  • Krzysztof Olesiejuk – Kierownik Studio wokalnego „Brevis” BCK w rozmowie o działalności zespołu. Wspólnie także zaprosimy państwa do udziału w Jarmarku Wielkanocnym.

Do miłego usłyszenia – Małgorzata Rafał

Plakat Na Scenie i Estradzie

KONKURS NA TRADYCYJNĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ

Serdecznie zapraszamy miłośników sztuki obrzędowej oraz plastyki, w szczególności kompozycji roślinnych i kwiatowych – do udziału w Konkursie na Tradycyjną Palmę Wielkanocną, którego rozstrzygnięcie nastąpi podczas Jarmarku Wielkanocnego na placu Wolności w Białej Podlaskiej w dn. 23 marca br.
Szczegóły w plakacie.

Przypominamy także wystawcom, że promocyjne zgłaszanie udziału w Jarmarku Wielkanocnym trwa do 29 lutego.

Regulamin Konkursu na Tradycyjną Palmę Wielkanocną
Plakat Jarmark Wielkanocny 2024

ZAPRASZAMY DO ZGŁASZANIA UDZIAŁU W JARMARKU WIELKANOCNYM W BIAŁEJ PODLASKIEJ

Serdecznie zapraszamy wystawców do zgłaszania udziału w Jarmarku Wielkanocny, który odbędzie się 23 marca br. (sobota) w centralnym placu Białej Podlaskiej.
Miło nam będzie gościć twórców ludowych, artystów, rękodzielników wytwórców tradycyjnych produktów lokalnych i regionalnych oraz ozdób świątecznych, w szczególności tradycyjnych palm i pisanek.

Szczegółowe informacje dostępne są poniżej w Regulaminie Jarmarku.

Zapraszamy do wypełnienia załączonego Formularza Zgłoszeniowego, zwracając uwagę, iż zgłoszenia przesłane do dnia 29 lutego br. otrzymają – 10 % rabat.

Formularz zgłoszeniowy

Regulamin

Plakat Jarmarku Wielkanocnego 2024

Zapraszamy do wysłuchania audycji radiowej

Zapraszamy do wysłuchania audycji radiowej, w programie której – kulturalne podsumowanie 2023 r. w Białej Podlaskiej oraz rozmowy na temat nadchodzących ciekawych imprez, wystaw, spotkań i koncertów – dn. 20 stycznia 2024 r., godz. 21:40 – 23:00 (KRP 101,7 fm).

Gośćmi audycji będą:

Gabriela Kuc-Stefaniuk Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Biała Podlaska, która dokona podsumowania najważniejszych z licznych wydarzeń kulturalnych minionego roku w Białej Podlaskiej. Tematem rozmowy będą także miejskie propozycje kulturalne na ferie zimowe.

Ryszard Rogala – Prezes Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich opowie o wyjątkowej wystawie zatytułowanej „Akwarela Water colour” prezentowanej aktualnie w Galerii Podlaskiej BCK w Białej Podlaskiej.

Jakub Mitek – Z-ca Dyrektora Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie zaprosi na wydarzenie realizowane w ramach cyklu historycznych spotkań w muzeum pt. „Na lotnisku w Białej Podlaskiej”.

Ireneusz Parafiniuk – Kierownik Zespołu wokalnego „Chwilka” BCK przybliży piękny program najbliższego, świątecznego koncertu zespołu.

Katarzyna Kusznerczuk – z Bialskiej Galerii Fotografii w Białej Podlaskiej opowie o nadchodzącym wydarzeniu – wernisażu poplenerowej wystawy fotograficznej pt. „Podlaski Przełom Bugu”.

Małgorzata Rafał – Kierownik CITIK zaprosi do udziału w Jarmarku Wielkanocnym oraz Konkursie na Tradycyjną Palmę Wielkanocną a także zapowie inne nadchodzące wydarzenia kulturalne w mieście.

Do miłego usłyszenia!

SZANOWNI WYSTAWCY TRADYCYJNYCH JARMARKÓW W BIAŁEJ PODLASKIEJ

Chcielibyśmy raz jeszcze serdecznie podziękować wszystkim za udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym. Było nam niezmiernie miło wspólnie z Wami tworzyć to ważne wydarzenie – dlatego przypominamy je w wybranych fotografiach.
W Nowym Roku będziemy kontynuować tę uznaną tradycję. Dlatego uprzejmie informujemy, że Jarmark Wielkanocny w Białej Podlaskiej, odbędzie się dnia 23 marca (sobota przed niedzielą palmową). Tych z Państwa, którzy planują swój udział w naszym wydarzeniu prosimy o rezerwację terminu w swoich kalendarzach. W najbliższym czasie udostępnimy Formularz Zgłoszeniowy oraz Regulamin imprezy.

Zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy!

Dnia 16 grudnia 2023 roku na Placu Wolności w Białej Podlaskiej odbędzie się tradycyjny kiermasz produktów lokalnych i regionalnych na stół świąteczny. Szeroka oferta sztuki ludowej, rzemiosła artystycznego, rękodzieła, ozdób i stroików świątecznych oraz wielu prezentów pod choinkę. Ponadto stoiska miejskich instytucji kultury z ofertą wydawniczą i edukacyjną.

Jarmarkowi towarzyszyć będzie muzyka i śpiew. Ze sceny popłynął kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne.

Plakat Jarmark Bożonarodzeniowy 16.12.2023

Międzynarodowe Targi Turystyczne 23-25 listopada 2023

Podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych odbywających się w miniony weekend w Nadarzynie prezentowano ofertę miasta Biała Podlaska. Liczne rozmowy, także zaproszenia do udziału w miejskich imprezach, m.in. Jarmarku Bożonarodzeniowym w Białej Podlaskiej, wzbogacone materiałami informacyjnymi oraz gadżetami, stanowiły inspiracje do odwiedzenia Białej Podlaskiej, jak i całego regionu. Dodatkową atrakcję stanowiły konkursy i quizy z nagrodami.
Wspólną promocję Regionu Lubelskiego współtworzyli przedstawiciele Departamentu Turystyki Urzędu Marszałkowskiego, LROT, Muzea – Sił Powietrznych w Dęblinie oraz Zamoyskich w Kozłówce, Centrum Inspiracji Turystycznej Miasta Lublin oraz Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Białej Podlaskiej.

Stoisko promocyjne cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem odwiedzających.

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania audycji radiowej pt. „Na scenie i estradzie”

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania audycji radiowej pt. „Na scenie i estradzie” poświęconej prawdziwej niespodziance – kulisom przygotowywanego spektaklu pt. „Zemsta” Aleksandra Fredro, w wykonaniu znanych osób z Białej Podlaskiej, (18 listopada – sobota, godz. 21:40 – 23:00).

Gośćmi audycji będą:

Gabriela Kuc-Stefaniuk, Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Biała Podlaska – sceniczna Klara, Anna Chwałek Prezes Stowarzyszenia „Wspólny Świat” – Podstolina oraz Danuta Szaniawska – reżyser spektaklu.

Podczas audycji porozmawiamy także z Arturem Arteckim – Przewodniczącym Bialskiej Rady Seniorów na temat nowych możliwości działania Rady.

Karol Wysokiński – Kierownik Bialskiej Galerii Fotografii opowie o aktualnie prezentowanej wystawie zatytułowanej „Struktury”, stanowiącej efekt pracy warsztatów fotograficznych.

Małgorzata Rafał – w imieniu organizatorów, zaprosi do udziału w Jarmarku Bożonarodzeniowym w Białej Podlaskiej oraz innych ciekawych wydarzeniach kulturalnych.

Do miłego usłyszenia!

ZAPRASZAMY DO ZGŁASZANIA UDZIAŁU W JARMARKU BOŻONARODZENIOWYM W BIAŁEJ PODLASKIEJ

Serdecznie zapraszamy wystawców do zgłaszania udziału w Jarmarku Bożonarodzeniowym, który odbędzie się 16 grudnia br. (sobota) w centralnym placu Białej Podlaskiej.
Miło nam będzie gościć twórców ludowych, artystów, rękodzielników wytwórców tradycyjnych produktów lokalnych i regionalnych oraz ozdób świątecznych.

Szczegółowe informacje dostępne są poniżej w Regulaminie Jarmarku.

Zapraszamy do wypełnienia załączonego Formularza Zgłoszeniowego, zwracając uwagę, iż zgłoszenia przesłane do dnia 20 listopada br. otrzymają – 10 % rabat.

Regulamin

Formularz zgłoszeniowy

Plakat Jarmark Bożonarodzeniowy 2023

starsze ❯