Imprezy

Dni Patrona Miasta Św. Michała Archanioła

Wspomnijmy jak świętowała Biała Podlaska podczas Dni Patrona Miasta Św. Michała Archanioła.
Jarmark Michałowy oraz Potańcówka Miejska z kapelą Fakiry.

 

DNI PATRONA MIASTA ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA – ZAPRASZAMY!

Serdecznie zapraszamy do świętowania – imienin naszego miasta podczas: Jarmarku Michałowego oraz Potańcówki Miejskiej, które odbędą się w sobotę dn. 24 września.

Szczegółowy program w plakatach:

Jarmark Michałowy 24 września 2022
Miejska potańcówka z kapelą "Fakiry" 24 września 2022

ZAPRASZAMY DO WYSŁUCHANIA AUDYCJI RADIOWEJ – 17 września, godz. 21.40-23.00

Wakacje i początek września obfitowały w wiele wyjątkowych wydarzeń kulturalnych. Porozmawiamy o nich w pierwszej po wakacjach audycji „Na scenie i estradzie” w Katolickim Radio Podlasie, którą poprowadzi Małgorzata Rafał z Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej – Bialskie Centrum Kultury.

W programie:

 • Gabriela Kuc-Stefaniuk, Rzecznik Urzędu Miasta Biała Podlaska, dokona podsumowania i podzieli się swoimi refleksjami z najważniejszych miejskich wydarzeń,
 • dr Krzysztof Korwin-Piotrowski, dyrektor artystyczny 4. Festiwalu im. B. Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej przypomni wyjątkowy program oraz fantastyczne gwiazdy, które uczestniczyły w tegorocznej edycji festiwalu,
 • Wojciech Sosnowski, Naczelnik Gabinetu Prezydenta Miasta Biała Podlaska podsumuje historyczne wydarzenie – uroczyste otwarcie stadionu miejskiego z udziałem gwiazd polskiego futbolu,
 • Wojciech Chilewicz, Miejski Koordynator Projektu „Rowerowa Stolica Podlaski” – opowie jak Biała Podlaska stała się – Rowerową Stolicą Polski,
 • Małgorzata Rafał przybliży program Jarmarku Michałowego w Białej Podlaskiej, a swój udział w wydarzeniu zapowie – Marek Doleciński, lider Kapeli Fakiry z Piotrkowa Trybunalskiego, uznanej za najlepszą kapelę w Polsce, grającą folklor miejski.

Do miłego usłyszenia!

Plakat Na Scenie i Estradzie

Zapraszamy do internetowego głosowania na Festiwal im. B. Kaczyńskiego

Serdecznie zachęcamy do oddania głosu na Festiwal w konkursie na „Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego 2022” (termin upływa 15 września, godz.15.00).

Internauci mogą wyrazić swoją opinie głosując na najlepszy ich zdaniem produkt turystyczny.

Co należy zrobić, aby zagłosować:

 • kliknij w podany poniżej link,
 • następnie wejdź w zakładkę „DYSKUSJA”,
 • polajkuj zdjęcie Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego

www.facebook.com – Konkurs internetowy na „Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego 2022”

ZAPROSZENIE WYSTAWCÓW DO ZGŁASZANIA UDZIAŁU W JARMARKU MICHAŁOWYM

Wielkimi krokami zbliża się doroczny Jarmark Michałowy towarzyszący Dniom Patrona Miasta św. Michała Archanioła.
Dlatego serdecznie zapraszamy wystawców do zgłaszania udziału w imprezie, która odbędzie się 24 września br. (sobota) w centralnym placu miasta.
Miło nam będzie gościć twórców ludowych, artystów, rękodzielników oraz wytwórców tradycyjnych produktów lokalnych i regionalnych.

Szczegółowe informacje dostępne są poniżej w Regulaminie Jarmarku. Zapraszamy do wypełnienia załączonego Formularza Zgłoszeniowego, zwracając uwagę, iż zgłoszenia przesłane do dnia 20 sierpnia br. otrzymają – 10 % rabat.

Regulamin Jarmarku Michałowego 2022

Formularz zgłoszeniowy do udziału w Jarmarku Michałowym 2022

 

JArmark Michałowy 2022

W 4. edycji rywalizacji o miano ROWEROWEJ STOLICY POLSKI Biała Podlaska nie miała sobie równych

To była absolutnie rekordowa odsłona zmagań o zaszczytny tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce. 56 miast mobilizowało swoich mieszkańców do jazdy na rowerze.
Przez cały czerwiec w zabawie uczestniczyło 48 tys. osób, które wykręciły 8,4 miliona kilometrów.

W Białej Podlaskiej pierwsze rowerowe zmagania wystartowały tuż po północy 1 czerwca, a ostatnie zakończyły się przed północą ostatniego dnia rywalizacji. Dziękujemy za wspólną zabawę, w której przemierzyliśmy – 859 tys. km.

CITIK serdecznie gratuluje i pozdrawia wszystkie osoby zaangażowane w ten sukces, ze szczególnym uwzględnieniem 200 uczestników oraz Partnerów Rajdu im. J. I. Kraszewskiego z Białej Podlaskiej do Romanowa, w tym najlepszym Paniom:
1 miejsce: URSZULA AWERCZUK – 6231,06 km – BIAŁA PODLASKA
3 miejsce: LUCYNA JAROĆ – 5476,15 km – BIAŁA PODLASKA

Podsumowanie Rajdu Rowerowego im. J. I. Kraszewskiego z Białej Podlaskiej do Romanowa, 19 czerwca 2022 r.

Blisko 200 osobowa, wielopokoleniowa grupa rowerzystów wzięła udział w dorocznym Rajdzie Rowerowym im. J. I. Kraszewskiego z Białej Podlaskiej do Romanowa, poznając i podziwiając nasz region, walcząc niestrudzenie o miano Rowerowej Stolicy Polski.

Startując sprzed ławeczki J. I. Kraszewskiego z pl. Wolności, pokonano 62-kilometrową trasę jadąc ścieżkami rowerowymi, miejskimi ulicami, po drogi sąsiednich gmin, odwiedzając wyjątkowe miejsca, m.in.: najpiękniejszą na Południowym Podlasiu drewnianą świątynie z 1706 r. w Ortelu Królewskim, grobowiec rodziny poety w Wisznicach, by dotrzeć do muzeum pisarza w Romanowie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom: seniorom, tym młodszym, ale szczególnie sześcioletniemu rowerzyście – Mikołajowi, który na swoim małym rowerku pokonał cały dystans, za co otrzymał nagrodzę specjalną od Prezydenta Miasta Biała Podlaska, podobnie jak, seniorka i seniorzy rajdu.
Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali pakiety startowe – koszulki okolicznościowe oraz inne miejskie gadżety rowerowe. Za to dziękujemy Prezydentowi Miasta Biała Podlaska – Michałowi Litwiniukowi oraz Naczelnikowi Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu UM – dr Stanisławowi Romanowskiemu ze współpracownikami.

Ponadto dziękujemy wszystkim zacnym Partnerom wydarzenia, w szczególności: Zespołowi Firmy Toyota Auto Podlasie i Toyota Biała Podlaska za pomoc w pilotażu oraz zabezpieczeniu technicznym, Firmie Biuro Podróży „PAULINA” w Białej Podlaskiej za ubezpieczenie uczestników Raju, MZK w Białej Podlaskiej za udostępnienie autokaru oraz Firmom: Vertal oraz Pizzerii Roma w Białej Podlaskiej. Ponadto członkom klubów rowerowych: TKKT w Białej Podlaskiej oraz działającego przy parafii NNMP w Białej Podlaskiej, na czele z Władysławem Zaciurą, za wsparcie i pomoc techniczną.
Serdecznie dziękuję za spotkania i przekazanie ciekawych informacji w odwiedzanych na trasie rajdu miejscach, następującym osobom:
Ks. Robert Grzelak – Proboszcz Parafii p. w. Matki Boskiej Różańcowej w Ortelu Królewskim,  Piotr Dragan – Wójt Gminy Wisznice oraz Krzysztof Bruczuk – Dyrektor Muzeum im. J. I. Kraszewskiego w Romanowie.
Za oprawę muzyczną Kapeli Ludowej „Podlasiacy” BCK oraz za pomoc techniczną obsłudze BCK im. B. Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej.

Koordynatorem Rajdu było Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Białej Podlaskiej.

 

Miasto Biała Podlaska prezentowało swoją ofertę podczas Targów Turystycznych „Atrakcje Regionów”

Miasto Biała Podlaska prezentowało swoją ofertę podczas Targów Turystycznych „Atrakcje Regionów” odbywających się w Chorzowie, w ramach wspólnej promocji Regionu Lubelskiego.

Turyści ze Śląska, chętnie odwiedzają i odkrywają nasz region, a podczas zbliżających się wakacji chcą wypoczywać na tym terenie. Podczas targów promowano wydawnictwa miejskie, ofertę Muzeum Południowego Podlasia oraz zapraszano do udziału w wydarzeniach kulturalnych odbywających się w Białej Podlaskiej. Rowerzystów zachęcano do włączenia się w rywalizację o puchar Rowerowej Stolicy Polskiej.

Na stoisku regionu lubelskiego, pracownicy Departamentu Promocji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie oraz informacji turystycznej (Lublin, Zamość, Biała Podlaska, Poleski Park Narodowy), przygotowali liczne konkursy na temat wiedzy o miastach i regionie. Biorący udział w konkursach mogli wygrać wydawnictwa oraz gadżety miejskie, karty VIP Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej, oraz liczne gadżety rowerowe. Podczas trzech dni targów nagrodzono wielu uczestników konkursów zachęconych do odwiedzenia naszego miasta i regionu.

 

ZAPRASZAMY DO AKTYWNOŚCI ROWEROWEJ.

W rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski Biała Podlaska na swoje niekwestionowane sukcesy, które wspólnie możemy powtórzyć także w tym roku. Dlatego serdecznie zachęcamy do aktywności, a w szczególności turystyki rowerowej. Razem będziemy rywalizować o ten zaszczytny tytuł w czerwcu br. ale warto już dzisiaj zadbać o kondycję, także po to, aby wziąć udział w dorocznym rajdzie im. J. i. Kraszewskiego z Białej Podlaskiej do Romanowa. Szczegóły w plakacie.

 

RAJD_ROWEROWY_Kraszewskiego_19VI2022

Zapraszamy do wysłuchania audycji radiowej – 21 maja, godz. 21.40-23.00

Przełom maja i czerwca obfitować będzie w wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych. Jakie atrakcje czekać będą na Bialczan? O tym w audycji „Na scenie i estradzie”, na którą zaprasza Małgorzata Rafał.

Gośćmi audycji będą:

 • Pani Gabriela Kuc–Stefaniuk – Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Biała Podlaska dokona podsumowania Nocy Muzeów w Białej Podlaskiej oraz w imieniu Prezydenta Miasta Michała Litwiniuka zaprosi do udziału w nadchodzących, licznych wydarzeniach kulturalnych.
 • Pan dr Krzysztof Korwin-Piotrowski – dyrektor artystyczny 4. Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej opowie o fantastycznym koncercie stanowiącym uwerturę do tegorocznej edycji festiwalu.
 • Pan dr Mateusz Rzewuski – dyrektor artystyczny 3. Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Białej Podlaskiej przybliży program oraz wyjątkowych wykonawców festiwalowych koncertów.
 • Pani dr Anna Bodasińska – Prodziekan ds. Rozwoju Filii AWF w Białej Podlaskiej zaprosi do udziału w Europejskim Festiwalu Tradycyjnych Gier i Zabaw.
 • Pan Zbigniew Kapela – dyrektor BCK opowie o wielu atrakcjach, które przygotowano na Dni Białej Podlaskiej.
 • Pan Wojciech Chilewicz – Bialski Koordynator Projektu: pt. „Rowerowa Stolica Polski” zaprezentuje bogaty kalendarz imprez i wydarzeń, które w czerwcu odbędą się w Białej Podlaskiej. A Małgorzata Rafał w imieniu organizatorów zaprosi do udziału w dorocznym Rajdzie Rowerowym im. J. I. Kraszewskiego z Białej Podlaskiej do Romanowa, wpisującym się we wspólne zmagania w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.

Do miłego usłyszenia.

 

Plakat audycji Na Scenie i Estradzie

starsze ❯