Imprezy

ZAPRASZAMY WYSTAWCÓW DO ZGŁASZANIA UDZIAŁU W JARMARKU WIELKANOCNYM W BIAŁEJ PODLASKIEJ

Jarmark Wielkanocny odbędzie się dnia 1 kwietnia br. na placu Wolności w Białej Podlaskiej.

Kiermaszowi sztuki ludowej, rękodzieła oraz palm, pisanek i ozdób świątecznych, ale także tradycyjnych wyrobów na stół świąteczny, towarzyszyć będzie Konkurs na Tradycyjną Palmę Wielkanocną.

W załączniku Formularz zgłoszeniowy oraz Regulamin Jarmarku.

Jarmark Wielkanocny 2023 – formularz zgłoszeniowy

Jarmark Wielkanocny 2023 – regulamin

ZAPROSZENIE DO WYSŁUCHANIA AUDYCJI RADIOWEJ

Podczas pierwszej tegorocznej audycji radiowej pt. „Na scenie i estradzie” serdecznie zapraszamy na rozmowę z Prezydentem Miasta Biała Podlaska – Michałem Litwiniukiem, podsumowującą najważniejsze wydarzenia kulturalne minionego roku. Tematem rozmowy będą także plany kulturalne na 2023 r.

Gościem audycji będzie także:

Edyta Tyszkiewicz – Redaktor Naczelna Podlaskiego Kwartalnika Kulturalnego, która przybliży tematykę ostatniego numeru czasopisma.

Porozmawiamy z twórcami i artystami muzycznej sceny Białej Podlaskiej, zapraszającymi na koncerty:

Ireneusz Parafiniuk – kompozytor i Kierownik Zespołu wokalnego „Chwilka” oraz Katarzyna Romanowska – wokalistka Zespołu wokalnego „Chwilka na Szpilkach” BCK, przed koncertem pt. „Najlepsze z Chwilki”.

Krzysztof Olesiejuk – kompozytor, autor tekstów – Kierownik Studio wokalnego Brevis BCK, który przybliży program Koncertu Walentynkowego.

Porozmawiamy także o możliwościach spędzania czasu podczas trwających ferii zimowych oraz bieżących propozycjach kulturalnych w Białej Podlaskiej.

Start, dn. 21 stycznia br., godz. 21:40 Katolickie Radio Podlasie – 101.7 fm.

Do miłego usłyszenia – Małgorzata Rafał

Na Scenie i Estradzie - magazyn Bialskiego Centrum Kultury na antenie Kataolickiego Radio Podlasie

SZANOWNI WYSTAWCY TRADYCYJNYCH JARMARKÓW W BIAŁEJ PODLASKIEJ

Chcielibyśmy raz jeszcze serdecznie podziękować wszystkim za udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym. Było nam niezmiernie miło wspólnie z Wami tworzyć to ważne wydarzenie.
W Nowym Roku będziemy kontynuować tę uznaną tradycję. Dlatego uprzejmie informujemy, że Jarmark Wielkanocny w Białej Podlaskiej, odbędzie się dnia 1 kwietnia (sobota przed niedzielą palmową). Tych z Państwa, którzy planują swój udział w naszym wydarzeniu prosimy o rezerwację terminu w swoich kalendarzach. W najbliższym czasie udostępnimy Formularz Zgłoszeniowy oraz Regulamin imprezy.

Życzenia świąteczno-noworoczne

Kolejny Jarmark Bożonarodzeniowy w zimowej scenerii
już za nami

Zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy!

Dnia 17 grudnia 2022 r. na Placu Wolności w Białej Podlaskiej odbędzie się tradycyjny kiermasz produktów lokalnych i regionalnych na stół świąteczny. Szeroka oferta sztuki ludowej, rzemiosła artystycznego, rękodzieła, ozdób i stroików świątecznych oraz wielu prezentów pod choinkę. Ponadto stoiska miejskich instytucji kultury z ofertą wydawniczą i edukacyjną.

Jarmarkowi towarzyszyć będzie muzyka i śpiew. Na scenie usłyszymy kolędy, pastorałki, piosenki świąteczne oraz obejrzymy widowisko obrzędowe „Herody”.

O godz.12.00 Prezydent Miasta Biała Podlaska – Michał Litwiniuk oficjalnie otworzy Jarmark Bożonarodzeniowy oraz złoży życzenia świąteczne mieszkańcom. Nastąpi także przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju przez harcerzy z Hufca ZHP w Bialej Podlaskiej oraz wspólna kolęda. Ponadto nastąpi rozstrzygnięcie konkursów – Na kratkę świąteczną oraz podsumowanie Konkursu Kolędy Przedzszkolaków.
Szczegóły w plakacie.

Na wydarzenie zapraszają:
Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk
Bialskie Centrum Kultury im. B. Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej
Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Białej Podlaskiej

 

Jarmark Bożonarodzeniowy 2022

Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw

Miasto Biała Podlaska prezentowało swoją ofertę podczas TT Warsaw, odbywających się w Nadarzynie k/Warszawy, w ramach wspólnej promocji Regionu Lubelskiego.

Turyści z Warszawy, chętnie odwiedzają i odkrywają nasz region. Podczas targów promowano wydawnictwa miejskie, przypominano o statusie miasta – Rowerowej Stolicy Polski oraz zapraszano do udziału w wydarzeniach kulturalnych – Jarmarku Bożonarodzeniowym oraz przyszłorocznym V Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej.

Na stoisku regionu lubelskiego, pracownicy Departamentu Promocji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie oraz informacji turystycznej (Lublin, Zamość, Biała Podlaska, Poleski Park Narodowy), przygotowali liczne konkursy na temat wiedzy o miastach i regionie. Biorący udział w konkursach mogli wygrać wydawnictwa oraz gadżety miejskie, w tym rowerowe. Nagrodzono wielu uczestników konkursów zachęconych do odwiedzenia naszego miasta i regionu.

AUDYCJA NA SCENIE I ESTRADZIE – MAGAZYN BIALSKIEGO CENTRUM KULTURY – KATOLICKIE RADIO PODLASIE 101,7 FM, 19.11.2022, godz. 21:40

Spotkanie na antenie radiowej będzie okazją do przedstawienia szerokiej oferty kulturalnej dedykowanej seniorom.

Uczyni to Gabriela Kuc-Stefaniuk, Rzecznik Urzędu Miasta Biała Podlaska w bezpośredniej relacji z Potańcówki Miejskiej dla Seniorów. Porozmawiamy także o innych  ciekawych inicjatywach kulturalnych  w mieście.

Listopad to czas wspomnień tych, którzy odeszli. W audycji przypomnimy postać Adama Trochimiuka, cenionego fotografa i dokumentalisty, którego pamięć uczczono w wyjątkowy sposób. Na ten temat wypowiedzą się pomysłodawca I Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego im. A. Trochimiuka – Roman Laszuk oraz Krzysztof Kuzko – Przewodniczący Jury Konkursu, który został objęty Patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska oraz Starosty Bialskiego.

Na premierę spektaklu „CASABLANKA” w wykonaniu grupy teatralnej „Euforia” BCK zaprosi reżyser – Halina Besaraba.

Porozmawiamy także o przygotowaniach do Jarmarku Bożonarodzeniowego, zapraszając do udziału w tym wydarzeniu. Uczynię to wspólnie z Ireneuszem Parafiniukiem, kierownikiem Zespołu Wokalnego „Chwilka” BCK.

Do milego usłyszenia – Małgorzata Rafał

Na Scenie i Estradzie - magazyn Bialskiego Centrum Kultury na antenie Kataolickiego Radio Podlasie

ZAPROSZENIE WYSTAWCÓW DO ZGŁASZANIA UDZIAŁU W JARMARKU BOŻONARODZENIOWYM

Serdecznie zapraszamy wystawców do zgłaszania udziału w Jarmarku Bożonarodzeniowym, który odbędzie się 17 grudnia br. (sobota) w centralnym placu Białej Podlaskiej.
Miło nam będzie gościć twórców ludowych, artystów, rękodzielników, wytwórców tradycyjnych produktów lokalnych i regionalnych oraz ozdób świątecznych.

Szczegółowe informacje dostępne są poniżej w Regulaminie Jarmarku. Zapraszamy do wypełnienia załączonego Formularza Zgłoszeniowego, zwracając uwagę, iż zgłoszenia przesłane do dnia 20 listopada br. otrzymają – 10 % rabat.

Jarmark Bożonarodzeniowy 2022 – regulamin

Jarmark Bożonarodzeniowy 2022 – formularz zgłoszeniowy

Jarmark bożonarodzeniowy 2022

NAGRODA I CERTYFIKAT DLA BIAŁEJ PODLASKIEJ

Miło nam poinformować, że Festiwal im. B. Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej został Laureatem Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego 2022. III Nagrodę odebrał Prezydent Miasta  Biała Podlaska –  Michał Litwiniuk podczas Lubelskiej Gali Turystyki podkreślając, że to historyczna chwila, bowiem po raz pierwszy Biała Podlaska otrzymała takie wyróżnienie. Warto dodać, że do Konkursu aplikowało 27 wniosków z terenu całego województwa.

Wydarzenie zorganizowane przez LROT we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego było także okazją do odebrania Certyfikatu Polskiego Systemu Informacji Turystycznej przyznanego Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Białej Podlaskiej przez Polską Organizację Turystyczną. Warto podkreślić, iż certyfikacja tutejszego Centrum odbywała się dwuetapowo. Złożenie wniosku aplikacyjnego, po pozytywnym przyjęciu którego, odbyła się wizytacja w siedzibie. Komisja audytowa, pod przewodnictwem Pani prof Teresy Brzezińskiej-Wójcik dokonała szczegółowej weryfikacji i w wyniku pozytywnej oceny szeregu kryteriów działalności – przyznała Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Białej Podlaskiej kategoryzację ***.

starsze ❯