Imprezy

Zapraszamy do wysłuchania audycji radiowej – 21 maja, godz. 21.40-23.00

Przełom maja i czerwca obfitować będzie w wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych. Jakie atrakcje czekać będą na Bialczan? O tym w audycji „Na scenie i estradzie”, na którą zaprasza Małgorzata Rafał.

Gośćmi audycji będą:

  • Pani Gabriela Kuc–Stefaniuk – Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Biała Podlaska dokona podsumowania Nocy Muzeów w Białej Podlaskiej oraz w imieniu Prezydenta Miasta Michała Litwiniuka zaprosi do udziału w nadchodzących, licznych wydarzeniach kulturalnych.
  • Pan dr Krzysztof Korwin-Piotrowski – dyrektor artystyczny 4. Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej opowie o fantastycznym koncercie stanowiącym uwerturę do tegorocznej edycji festiwalu.
  • Pan dr Mateusz Rzewuski – dyrektor artystyczny 3. Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Białej Podlaskiej przybliży program oraz wyjątkowych wykonawców festiwalowych koncertów.
  • Pani dr Anna Bodasińska – Prodziekan ds. Rozwoju Filii AWF w Białej Podlaskiej zaprosi do udziału w Europejskim Festiwalu Tradycyjnych Gier i Zabaw.
  • Pan Zbigniew Kapela – dyrektor BCK opowie o wielu atrakcjach, które przygotowano na Dni Białej Podlaskiej.
  • Pan Wojciech Chilewicz – Bialski Koordynator Projektu: pt. „Rowerowa Stolica Polski” zaprezentuje bogaty kalendarz imprez i wydarzeń, które w czerwcu odbędą się w Białej Podlaskiej. A Małgorzata Rafał w imieniu organizatorów zaprosi do udziału w dorocznym Rajdzie Rowerowym im. J. I. Kraszewskiego z Białej Podlaskiej do Romanowa, wpisującym się we wspólne zmagania w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.

Do miłego usłyszenia.

 

Plakat audycji Na Scenie i Estradzie

ZAPRASZAMY DO AKTYWNOŚCI ROWEROWEJ.

W rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski Biała Podlaska na swoje niekwestionowane sukcesy, które wspólnie możemy powtórzyć także w tym roku. Dlatego serdecznie zachęcamy do aktywności, a w szczególności turystyki rowerowej. Razem będziemy rywalizować o ten zaszczytny tytuł w czerwcu br. ale warto już dzisiaj zadbać o kondycję, także po to, aby wziąć udział w dorocznym rajdzie im. J. i. Kraszewskiego z Białej Podlaskiej do Romanowa. Szczegóły w plakacie.

 

RAJD_ROWEROWY_Kraszewskiego_19VI2022

Podsumowanie Jarmarku Wielkanocnego 2022

Dziękujemy Państwu za tak liczy udział w tegorocznym Jarmarku Wielkanocnym. Gościliśmy blisko 60 wystawców proponujących szeroką ofertę produktów wytwarzanych tradycyjnymi metodami oraz twórców ludowych i rękodzielników, wykonujących oryginalne przedmioty użytkowe i artystyczne z takich dziedzin, jak: garncarstwo, koronkarstwo, malarstwo. Jednak przede wszystkich dominowały – palmy, pisanki oraz kompozycje świąteczne.

Pielęgnując tradycje wielkanocne jarmarkowi towarzyszył Konkurs „Na Tradycyjną Plamę Wielkanocną”. Raz jeszcze dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz Partnerom Konkursu, w szczególności Firmie – Toyota Auto Podlasie w Białej Podlaskiej i serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Pomimo zmiennej aury, świąteczna atmosferę Jarmarku Wielkanocnego panowała do zakończenia imprezy. To także zasługa artystów występujących na scenie, do których jeszcze raz kierujemy wielkie brawa.

Zapraszamy na Jarmark Wielkanocny – plac Wolności, dn. 9 kwietnia br.

Podczas jarmarku odbędzie się kiermasz tradycyjnych produktów regionalnych, sztuki ludowej, rękodzieła oraz palm i pisanek. Jarmarkowi towarzyszyć będą występy solistów, zespołów oraz kapel ludowych. Zapraszamy także do udziału w Konkursie na Tradycyjna Palmę Wielkanocną, którego rozstrzygnięcie nastąpi podczas Jarmarku. Należy wykonać i dostarczyć palmę do namiotu Organizatora dn. 9 kwietnia, w godz. 9.30 -10.30, zgodnie z Regulaminem dostępnym na stronie oraz Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej.
Na zwycięzców czekają nagrody.

Plakat Jarmark Wielkanocny

Zapraszamy do wysłuchania audycji radiowej – 19 marca, godz. 21.40 – 23.00

Tematy audycji dotyczyć będą aktualnych wydarzeń i wynikających z nich działań w dziedzinie kultury. Porozmawiamy o Miejskiej Strefie Kultury dla dzieci z Ukrainy. Ponadto o stypendiach artystycznych Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka oraz programie zbliżającego się Jarmarku Wielkanocnego.
Gośćmi audycji będą:

Gabriela Kuc-Stefaniuk, Rzecznik Urzędu Miasta Biała Podlaska, opowie o najważniejszych inicjatywach Miejskiej Strefy Kultury oraz stypendiach artystycznych, które już niebawem otrzymają młodzi twórcy od Prezydenta Miasta Biała Podlaska,

dr Paweł Borek, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej podsumuje dotychczasowe oraz zapowie kolejne działania biblioteki w ramach Miejskiej Strefy Kultury,

Ewa Filipiuk, aktywnie działająca w Kole Bialczan, opowie o ciekawej inicjatywie najstarszego stowarzyszenia w mieście, na rzecz uchodźców z Ukrainy,

Zbigniew Kapela, dyrektor  BCK zaprosi na koncerty oraz inne wydarzenia organizowane przez placówkę,

Małgorzata Rafał – kierownik Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej przybliży program tegorocznego Jarmarku Wielkanocnego. A o swoim planowanym udziale w wydarzeniu opowiedzą uczestniczki Jarmarku:

wyjątkowa twórczyni ludowa – Pani Wiesława Kucharzyk oraz młoda skrzypaczka kultywująca muzykę tradycyjną południowego Podlasia, stypendysta Prezydenta Miasta Biała Podlaska z 2021 r. – Oliwia Spychel

Plakat audycji

Zapraszamy do udziału w KONKURSIE NA TRADYCYJNĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ

Regulamin Konkursu na Tradycyjną Palmę Wielkanocną

Zapraszamy do wysłuchania audycji radiowej

Podczas audycji na antenie Radio Podlasie z Panią Gabriela Kuc-Stefaniuk – Rzecznik Urzędu Miasta Biała Podlaska rozmowa, o miejscach tworzenia się kultury w Białej Podlaskiej – już istniejących oraz bieżących inwestycjach.

Ponadto – jak w ciekawy i kulturalny sposób spędzić ferie zimowe w mieście? Podpowiedzą Panie z miejskich instytucji kultury:

Ewa Filipiuk – gł. specjalista ds.promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej w rozmowie, o feriach z dziecięcą książką w roli głównej,

Iwona Rudasz – kierownik Multicentrum MBP zaproponuje, jak w ciekawy sposób można spędzić czas na nauce poprzez zabawę w domowym, rodzinnym zaciszu,

Iwona Maksymiuk – Kierownik Działu Naukowo-Oświatowego Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej zaprosi do skorzystania z oferty edukacyjnej placówki,

Iwona Kochan – Kierownik Klubu „Eureka” BCK im. B. Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej opowie, o zajęciach prowadzonych w tej placówce,

Renata Sobczak – Kierownik Galerii Podlaskiej BCK im. B. Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej, przybliży tematykę zajęć plastycznych adresowanych do dzieci i młodzieży.

Natomiast Małgorzata Rafał – Kierownik Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Białej Podlaskiej, w imieniu organizatorów, zaprosi wystawców do udziału w zbliżającym się Jarmarku Wielkanocnym oraz konkursie na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną.

Plakat audycji

Jarmark Wielkanocny w Białej Podlaskiej

Serdecznie zapraszamy wystawców do zgłaszania udziału w Jarmarku Wielkanocnym. Miło nam będzie gościć twórców ludowych, artystów, rękodzielników oraz wytwórców smakołyków na stół świąteczny wytwarzanych tradycyjnymi metodami. Poniżej Formularz Zgłoszeniowy oraz Regulamin Jarmarku Wielkanocnego 2022 r.

Formularz zgłoszeniowy

Regulamin

Plakat Jarmark Wielkanocny 2022

Zapraszamy do wysłuchania AUDYCJI RADIOWEJ

Zapraszamy do wysłuchania AUDYCJI RADIOWEJ, w której porozmawiamy o planach wydarzeń i inicjatyw kulturalnych, które odbędą się w Białej Podlaskiej w 2022 r.  – dn. 15 stycznia, w godz.21.40-23.00.

Na ten temat wypowiedzą się:

Gabriela Kuc – Stefaniuk Rzecznik Urzędu Miasta Biała Podlaska, zapowiadając najważniejsze imprezy oraz inicjatywy miejskie, m.in. Festiwal im. B. Kaczyńskiego oraz Stypendia Artystyczne Prezydenta Miasta Biała Podlaska

Rafał Izbicki – dyrektor Muzeum Południowego Podlasia przedstawiając ofertę wystawienniczą oraz edukacyjną kierowanej instytucji

Ewa Filipiuk – główny specjalista ds. promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej  zaprezentuje plany wydawnicze oraz imprezy MBP

Zbigniew Kapela – dyrektor Bialskiego Centrum Kultury im. B. Kaczyńskiego opowiadając o planowanych działaniach instytucji

Edyta Tyszkiewicz – redaktor naczelna Podlaskiego Kwartalnika Kulturalnego prezentując plany oraz przybliżając tematykę ostatniego numeru

Gościem audycji będzie także Arkadiusz Kulpa, który zaprosi na finisaż swojej wystawy, aktualnie prezentowanej w Galerii Podlaskiej BCK.

Do miłego usłyszenia!

Plakat audycji Na Scenie i Estradzie

Życzenia świąteczno-noworoczne

Życzenia świąteczno-noworoczne 2021

Jarmark Bożonarodzeniowy wprowadził nas w świąteczny klimat. Niech utrwalone kadry będą miłym wspomnieniem tamtych chwil…

Jarmark Bożonarodzeniowy

Jarmark Bożonarodzeniowy odbędzie się dnia 18 grudnia 2021 r. na Placu Wolności w Białej Podlaskiej. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka.

W programie:

Kiermasz sztuki ludowej, rzemiosła artystycznego, rękodzieła, ozdób i stroików świątecznych oraz wielu prezentów pod choinkę. Bogata oferta tradycyjnych produktów lokalnych i regionalnych na stół świąteczny.
Nowością tegorocznego Jarmarku będzie wyjątkowa oferta turystyczna. Stoisko promocyjne z niespodziankami  zaprezentuje Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich  na rzece Dunajec.

Jarmarkowi towarzyszyć będzie muzyka i śpiew. Na scenie usłyszymy kolędy, pastorałki, piosenki świąteczne oraz obejrzymy widowisko obrzędowe „Herody”.
O godz. 11.00 Prezydent Miasta Biala Podlaska Michał Litwiniuk oficjalnie otworzy Jarmark Bożonarodzeniowy oraz złoży życzenia świąteczne mieszkańcom. Nastąpi także przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju przez harcerzy z Hufca ZHP w Bialej Podlaskiej.
Na scenie zaprezentują się soliści oraz zespoły działające w Bialskim Centrum Kultury:
Zespół Wokalny „Chwilka”, Studio Wokalne „Brevis”, Zespół Pieśni i Tańca „Podlasiacy”, oraz Teatr Słowa. Usłyszymy także kolędy w wykonaniu Zespołu „Barwinek” GOK w Bialej Podlaskiej.
Natomiast gościem specjalnym będzie Góralski Zespół Śpiewaczy Flisaków Pienińskich.
Jarmarkowi towarzyszyć będzie pokonkursowa wystawa prac pt. „Najpiękniejsze życzenia Bożonarodzeniowe z Białej Podlaskiej”

Na wydarzenie zapraszają:

Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk
Bialskie Centrum Kultury im. B. Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej
Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Białej Podlaskiej

Plakat Jarmark Bożonarodzeniowy

Zapraszamy do wysłuchania audycji radiowej – 11 grudnia br. w godz. 21.40 -23.00

Podczas ostatniej tegorocznej audycji zapraszamy na rozmowę podsumowującą rok w bialskiej kulturze, z Panią Gabrielą Kuc – Stefaniuk, Rzecznik Urzędu Miasta Biala Podlaska.

O ciekawych inicjatywach „Koła Bialczan” opowie aktywny członek najstarszego stowarzyszenia w mieście –  Pan Wojciech Sosnowski.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Białej Podlaskiej zbliża się „wielkimi krokami”.  O udziale w tym wydarzeniu oraz atrakcjach, które czekają na odwiedzających opowie – Pan Stanisław Migdał z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich na rzece Dunajec.

Refleksjami na temat swojej aktywności twórczej w mijającym roku podzieli się Pani Danuta Koszołko.

Osiągnięcia Bialskiego Centrum Kultury w 2021 r. przypomni Pan Zbigniew Kapela – Dyrektor BCK.

Do  miłego usłyszenia.
Małgorzata Rafał

Plakat audycji Na Scenie i Estradzie

Jarmark Bożonarodzeniowy w Białej Podlaskiej

Serdecznie zapraszamy wystawców do zgłaszania udziału w Jarmarku Bożonarodzeniowym. Miło nam będzie gościć twórców ludowych, artystów, rękodzielników oraz wytwórców smakołyków na stół świąteczny wytwarzanych tradycyjnymi metodami. Poniżej Formularz Zgłoszeniowy oraz Regulamin Jarmarku Bożonarodzeniowego 2021 r. (do 30 listopada br. 10 % rabat).

Jarmark Bożonarodzeniowy 2021 – formularz zgłoszeniowy

Jarmark Bożonarodzeniowy 2021 – regulamin

Plakat Jarmark Bożonarodzeniowy 2021

„Jarmarki, jarmarki…

Czas płynie bardzo szybko i trwają już przygotowania do Jarmarku Bożonarodzeniowego, który zaplanowany został na 18 grudnia br. Dzisiaj zapraszamy do przypomnienia Jarmarku Michałowego, który tak niedawno inaugurował Dni Patrona Miasta Św. Michała Archanioła.

Zapraszamy do wysłuchania AUDYCJI RADIOWEJ – 16 października, godz. 21.40-23.00

Wrzesień obfitował w wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych. Powrócimy do nich jeszcze raz oraz zapowiemy nowe wydarzenia kulturalne, rozmawiając w audycji „Na scenie i estradzie” o godz. 21.40, w Katolickim Radio Podlasie.

Gośćmi audycji będą:

  • Pani Gabriela Kuc – Stefaniuk Rzecznik Urzędu Miasta Biała Podlaska.
  • Pan dr Krzysztof Korwin -Piotrowski – dyrektor artystyczny 3. Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej.
  • Pan Jarosław Michaluk – Prezes Bialskopodlaskiego Stowarzyszenia Jazzowego – dyrektor Podlasie Jazz Festiwal w Białej Podlaskiej.
  • Ks. dr Eligiusz Dymowski – Przewodniczący Jury XXXVII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. J. I. Kraszewskiego w rozmowie na temat tegorocznej edycji konkursu.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

 

Plakat audycji Na Scenie i Estradzie

Jarmark Michałowy 2021

Jarmark Michałowy Inaugurujący Dni Patrona Miasta Św. Michała Archanioła, odbędzie się dnia 11 września 2021 r. na Placu Wolności w Białej Podlaskiej.

W programie:

Kiermasz sztuki ludowej, rzemiosła artystycznego oraz rękodzieła. Bogata ofetra wytwórców tradycjnych produktów lokalnych i regionalnych – z kraju i zagranicy. Miejskie instytucje kultury zaprezentują ofertę wydawniczą i edukacyjną. Dla najmłodszych zabawy i animacje z niespodziankami.

Jarmarkowi towarzyszyć będzie taniec, muzyka i śpiew.

Na scenie zaprezentują się laureaci konkursów i festiwalu, m.in.
Oliwia Spychel, skrzypaczka – stypendystka Prezydenta Miasta Biała Podlaska, Zdzisław Marczuk, Zespół Pieśni i Tańca „Podlasiacy” oraz Kapela Ludowa „Podlasiacy” BCK.
W samo południe zapraszamy na Jubileuszowy Koncert ZPT „Biawena”.
A na zakończenie imprezy pokaz i zaproszenie do nauki kroku podstawowego – tango argentyńskie.

Na wydarzenie zapraszają:

Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk
Bialskie Centrum Kultury im. B. Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej
Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Białej Podlaskiej

 

Plakat Jarmark Michałowy 2021

Zapraszamy do wysłuchania AUDYCJI RADIOWEJ – 4 września, godz. 21.40-23.00

Bardzo dużo wydarzeń odbędzie się w Białej Podlaskiej we wrześniu. Dlatego zapraszamy, wyjątkowo w pierwszą sobotę miesiąca, do wysłuchania audycji, w której zaprezentujemy i zaprosimy do udziału w tych interesujących imprezach.

Gośćmi audycji będą:

Pani Gabriela Kuc-Stefaniuk – Rzecznik Urzędu Miasta Biała Podlaska, która dokona podsumowania miejskiej, wakacyjnej oferty kulturalnej oraz zaprosi do udziału w bardzo bogatym kalendarzu wydarzeń, które aktualnie odbywają się w Białej Podlaskiej, i tych które przed nami.

Pan dr Krzysztof Korwin-Piotrowski – dyrektor artystyczny III. Festiwalu im. B. Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej, który opowie o fantastycznych wydarzeniach i gwiazdach tegorocznej edycji.

Płk dypl. pil. Wiesław Sokołowski – Prezes Bialskopodlaskiego Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP, tuż przed otwarciem Izby Pamięci lotniczych tradycji Białej Podlaskiej.

Pani Renata Sobczak – Kierownik Galerii Podlaskiej BCK opowie o Parku Sztuki w Białej Podlaskiej.

W imieniu Organizatorów zaproszę Państwa także do udziału i opowiem o tegorocznym Jarmarku Michałowym w Białej Podlaskiej, inaugurującym Dni Patrona Miasta Świętego Michała Archanioła.

Do miłego usłyszenia!

 

Plakat audycji Na Scenie i Estradzie

Wakacje to doskonały czas na szczepienie

Wszystkie osoby, które dotychczas nie miały możliwości skorzystania z zaszczepienia, zapraszamy na kolejną akcję. Już w najbliższą niedzielę, tj. 29 sierpnia przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Białej Podlaskiej.
Szczegóły w załączonym plakacie.
 
plakat informacyjny, Prezydent Miasta Biała Podlaska zaprasza do mobilnego punktu szczepień przeciwko Covid-19, 29 sierpnia 2021 w godzinach od 9 do 14 przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 ul. Leszczynowa 16

Jarmark Michałowy w Białej Podlaskiej

Miło nam poinformować, iż tegoroczna edycja Jarmarku Michałowego w Białej Podlaskiej odbędzie się dn. 11 września br. (sobota) – tradycyjnie w ramach obchodów Dni Patrona Miasta Św. Michała Archanioła.
Serdecznie zapraszamy wystawców do zgłaszania udziału w święcie sztuki ludowej, rzemiosła artystycznego, rękodzieła oraz produktów wytwarzanych tradycyjnymi metodami.

Formularz Zgłoszeniowy

Regulamin Jarmarku

Plakat Jarmark Michałowy 2021