O nas

Szanowni Państwo,

Pragniemy serdecznie zaprosić do niezwykłego grodu, należącego niegdyś do jednego z najbardziej znanych i wpływowych Rodów Rzeczpospolitej Obojga Narodów – Radziwiłłów, którego charakter od lat wyznaczało jego strategiczne położenie, na skrzyżowaniu głównych szlaków komunikacyjnych. Dzisiaj, tak jak i przed laty, przebiegają tędy jedne z najważniejszych korytarzy komunikacyjnych Europy – drogowych i kolejowych, łącząc nasze Centrum, które pozwala poznać najciekawsze miejsca miasta.

W Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej Białej Podlaskiej odwiedzający otrzymają pomoc w znalezieniu noclegu, wyżywienia, uzyskają informacje o zabytkach i miejscach wartych obejrzenia oraz odbywających się imprezach. Informacja turystyczna oraz użytkowa, adresowana zarówno do odbiorców indywidualnych, jak i grupowych, udzielana jest osobiście, ale także telefonicznie lub korespondencyjnie /poczta elektroniczna i tradycyjna/.

W Centrum można nabyć bezpłatne materiały promocyjne o mieście.

Polecamy także odpłatne, zarówno własne, jak i współpracujących z nami oficyn – wydawnictwa kartograficzne, albumowe, przewodniki, foldery oraz widokówki, czy drobne pamiątki. Przygotowując aktualizacje baz danych i materiały informacyjne o mieście, współpracujemy z branżą turystyczną, autorami ciekawych prac oraz dziennikarzami branżowymi.

Ofertę o naszym mieście znajdziecie Państwo także na najważniejszych krajowych i Międzynarodowych Targach Turystycznych, na wspólnym stoisku promocyjnym Regionu Lubelskiego. Udział w targach, poza promocją miasta, pozwala nam także na poszerzanie oferty o regionie, czy kraju, bowiem naszą propozycję kierujemy nie tylko do osób przybywających do Białej Podlaskiej, ale także mieszkańców naszego miasta oraz studentów.

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia stoisk z miejską ofertą , wzbogaconą produktami lokalnymi i regionalnymi , wyrobami sztuki ludowej , rzeźby i malarstwa podczas Jarmarków : Michałowego /Dni Patrona Miasta / , Bożonarodzeniowego , Wielkanocnego oraz Bialskich Jarmarków Czwartkowych organizowanych na Placu Wolności. W ten sposób miasto stwarza możliwość prezentacji i sprzedaży produktów miejscowych i okolicznych wytwórców , a odwiedzających zachęca do obejrzenia i nabycia tutejszych specjałów.